Görüntülüyor 22 Sonuç(lar)
Uncategorized

Geometrik Kaos! Yardımına İhtiyacımız Var

Merhabalar, bu haftaki etkinliğimiz Geometrik İnşalar ile ilgili olacaktır. Etkinliğe bir takma ad ile katılabilirsiniz. Katılmadan önce etkinlikle ilgili görselleri inceleyebilirsiniz. Etkinliğe katılmak için tıklayınız. Etkinliği tamamladıktan sonra GeoGebra Dinamik Geometri Yazılımını kullanarak bir “Geometrik Kaos” etkinliği de siz tasarlayınız.

Uncategorized

“Bilge Kunduz” Öğrencilerim

Bu hafta (8-12 KASIM) dünya genelinde 60 ülkeyle eş zamanlı çevrim içi yürütülen “Bilge Kunduz Uluslararası Enformatik ve Bilgi İşlemsel Düşünme Etkinliği” gerçekleştiriliyor. Öğrencilerimiz bu etkinliğe katılmak için https://bilgekunduz.ankara.edu.tr/giris.php paylaşılan linki kullanacaklardır. Etkinliğe okul kodu (42-…), isim, numara ve sınıf yazarak katılabileceklerdir. Katılım zorunlu olmayıp etkinliğe katılan öğrencilere katılım sertifikası verilecektir. Etkinlikte 15 sorunun 45 …

ETKİNLİK Öğretmen

Matematik Sınıfı Tasarlıyorum

“Bir matematik sınıfında ne olması gerekir?” sorusu matematiğe karşı bakış açısı, öğrenci yaş ve seviyesi vb. özelliklere göre tasarlanarak değişim gösterebilir. Bu kapsamda genel olarak; Matematik Sınıfı Oyunları için tıklayınız. Matematik Sınıfı Kİtapları için tıklayınız.

Öğretmen

Konya’da Okul Dışı Öğrenme Ortamları: Matematik

‼️Okul dışı öğrenme ortamları komisyonunda bulunan ekip arkadaşlarımız ile Haziran ayından bu yana yapılan çalışma sonucunda”Okulum Konya” klavuz kitapçıkları yayınlanmıştır. ✳️Okul öncesinden, #ilkokul, #ortaokul ve #ortaöğretim (lise) düzeyine kadar konu ve kazanımlar, #Konya il ve ilçe merkezlerinde bulunan mekanlar ile ilişkilendirilmiştir. #Matematik #Fen Bilgisi #Türkçe #Sosyal Bilgiler #İngilizce #Hayat Bilgisi #Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi …

5. SINIF 6. SINIF 7. SINIF 8. SINIF ETKİNLİK Öğretmen

Meraklılarına Zeka Soruları

Merhaba kıymetli öğrencilerim, ⚠️bu hafta da birbirinden güzel sorular sizlerle! 🏆Soruların sınıf seviyenizle çok da bir alakası olmadığını söyleyebilirim 😉 Kolaydan zora doğru sıralanan bu sorularda ilkokuldan liseye kadar bütün öğrencilerimin cevaplamasını bekliyorum ⌛✍️ Hazırsan alt kısımda yer alan görseli tıklayınız.