Kıymetli öğrencilerim,
“Kanguru Matematik Ekibi” grubumuza hoş geldiniz.

Öncelikle bu sınava herkesin giremediğini, soruların ULUSAL VE ULUSLARARASI anlamda MATEMATİK açısından üst düzey düşünebilen öğrencilere yönelik olduğunu söylemek isterim.

Değerlendirme. Sentez. Analiz. Uygulama. Kavrama. Bilgi.
  • Kanguru Matematik Derneği 1991 yılında Fransa’da kurulan bir matematik derneğidir. Her yıl katılımcı ülkelerin akademisyenleri ve matematik öğretmenleri tarafından yazılan mantık – muhakeme sorularından oluşan, günümüzde yeni nesil sorular olarak adlandırılan, matematiği günlük hayata entegre düşünen bir düşünce yapısıyla değerlendiren, her sene soru havuzundan seçilen sorulardan oluşan, her sene 1.sınıftan 12.sınafa kadar düzenlenen uluslararası bir matematik sınavı/yarışmasıdır. 
  • Günümüzde 90 ülkede gerçekleşen uluslararası yarışmaya 7 milyondan fazla öğrenci katılmaktadır. Öğrenciler katılım ve başarı sertifikası alarak, bunları e-okul sistemine kaydedebilmektedir. Derece kazanan öğrencilerimiz yurtdışı kamplarımıza katılarak (Almanya, Fransa, Polonya, Uzakdoğu…) orada ülkemizi temsilen yarışmalara katılmaktadır.

https://www.kanguru-tr.com/ web sayfasını sık sık ziyaret ederek yarışma ile ilgili hazırlıklar yapabilirsiniz.

Bu ve benzer etkinliklere katılarak hem dersleriniz hem de düşünme becerilerinizin nasıl geliştiğine şahit olacaksınız. Grubumuz hem ilkokul hem de ortaokul öğrencilerine yönelik olarak kullanılacaktır. Çünkü, bu ve benzer etkinliklerde sınıf seviyelerinden ziyade ÜST DÜZEY DÜŞÜNME BECERLERİNİZ önemlidir.

Sınav öncesinde https://www.altinnokta.com.tr/ adresinden kitaplar temin ederek çalışmalarınızı destekleyebilirsiniz.

https://www.matematikciler.com/kanguru-matematik-sinavi-sorulari/ adresinden her hafta bir deneme çözerek kendinizi geliştirebilirsiniz.

Yapamadığınız soruları grupta arkadaşlarınızla tartışabilirsiniz. Bu süreçte aktif olarak çözüm yapanlara sürpriz hediyelerim olacaktır.

Başarılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir