ETKİNLİK

3D Geometrik Desenlerle Tasarım Atölyesi

Merhaba!

Sizi, 3D geometrik desenler oluşturmayı öğreneceğimiz bir online atölyeye davet ediyorum. Bu atölyede, Tinkercad adlı bir programı kullanarak nasıl 3D tasarımlar yapabileceğinizi öğreneceğiz. Bu programla, bilgisayarınızda kolayca çeşitli geometrik şekiller tasarlayabilir ve bu şekilleri birleştirerek kendi üç boyutlu eserlerinizi yaratabilirsiniz.

Atölyede Neler Yapacağız?

  • Tinkercad programını tanıyacağız.
  • Çeşitli geometrik şekilleri nasıl oluşturacağımızı öğreneceğiz.
  • Bu şekilleri kullanarak kendi 3D tasarımlarımızı yapacağız.
  • Yaptığımız tasarımları nasıl renklendireceğimizi ve düzenleyeceğimizi keşfedeceğiz.

Kimler Katılabilir?

Bu atölye, 3D tasarım yapmayı öğrenmek isteyen her öğrenciye açıktır. Önceden herhangi bir bilgiye veya deneyime ihtiyacınız yok. Sadece meraklı olmanız yeterli.

3D tasarım için için tıklayınız

Yazar hakkında

Yazar, İlköğretim Matematik Öğretmenliği bölümünden 2007 yılında mezun olduktan sonra 2011-2012 eğitim öğretim yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Ana Bilim Dalı Tezli Yüksek Lisansını tamamlamıştır. WEB TEKNOLOJİLERİNİN EV ÖDEVİ UYGULAMALARINDA KULLANIMININ ÖĞRENCİ VE ÖĞRETMEN YÖNÜYLE DEĞERLENDİRİLMESİ: 7. SINIF MATEMATİK DERSİ ÖRNEĞİ adlı yüksek lisans tezini tamamladıktan sonra Hacettepe Üniversitesi Fen ve Matematik Eğitimi Anabilim Dalında Doktora eğitimine devam etmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir