Uncategorized

Matematiğin Renkli Dünyası Projesi Başarıyla Gerçekleştirildi

TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulu kapsamında “Matematiğin Renkli Dünyası” adlı proje Konya’da gerçekleştirilmiştir.

 

8. sınıf öğrencilerinin 30 Haziran 4 Temmuz tarihleri arasında atölye çalışmaları, etkinlikler ve geziler olmak üzere konaklamalı olarak kaldığı projede bütün masraflar TÜBİTAK tarafından karşılanmıştır.

Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Karatay İlçe MEM öncülüğünde, yürütücü olarak Ulubatlı Hasan İmam Hatip Ortaokulu matematik öğretmeni Mustafa ALTUNTAŞ, proje uzmanları Dr. İbrahim ÇETİN ve Levent ÜNVERENGİL ile birlikte farklı kurum ve kuruluşlardan birçok uzman ve eğitmen görev almıştır.

Beyşehir Eşrefoğlu Camii gezisi ve İslami geometrik sanatlar atölye çalışması ile Dr. Öğr. Üyesi İbrahim Çetin, akıl ve zeka oyunları kapsamında Dr. Öğr. Üyesi Bengü Türkoğlu ve Levent Ünverengil, STEM atölye çalışması ile Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Kurnaz, tanışma ve ısındırma hareketleri ile Rahim Aladağ, doğa ve spor etkinlikleri ile Turgay Aydın ve Cengiz Özdemir gibi alanında uzman eğitimciler projede yer almıştır.

Proje rehberi Matematik öğretmenliği lisans öğrencisi Fatmanur YEŞİLDAĞLAR ve sağlık görevlisi Fatma BİLİCİ ile proje de öğrencilerin her türlü ihtiyaçlarının karşılanmasına özen gösterilmiştir.

2018-2019 Eğitim Öğretim yılı için yeni etkinlikler için gezi, gözlem ve atölye hazırlıkları başlamıştır.

Yazar hakkında

Yazar, İlköğretim Matematik Öğretmenliği bölümünden 2007 yılında mezun olduktan sonra 2011-2012 eğitim öğretim yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Ana Bilim Dalı Tezli Yüksek Lisansını tamamlamıştır. WEB TEKNOLOJİLERİNİN EV ÖDEVİ UYGULAMALARINDA KULLANIMININ ÖĞRENCİ VE ÖĞRETMEN YÖNÜYLE DEĞERLENDİRİLMESİ: 7. SINIF MATEMATİK DERSİ ÖRNEĞİ adlı yüksek lisans tezini tamamladıktan sonra Hacettepe Üniversitesi Fen ve Matematik Eğitimi Anabilim Dalında Doktora eğitimine devam etmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir