Öğretmen

Bir Projenin Makaleye Dönüşüm Serüveni: “Matematiğin Renkli Dünyası”

Projemiz ve Yaklaşımımız
“Matematiğin Renkli Dünyası” projesi, matematik eğitimini okul dışı ortamlarda yeniden canlandırdı. TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulu kapsamında hayata geçirilen bu proje, “okul dışı matematik” kavramını öne çıkararak, matematiği eğlenceli ve etkileşimli bir biçimde öğrenmeye teşvik etti.

Değişim ve Etkileri
Bu projemiz sayesinde, öğrencilerin matematiğe olan bakış açıları olumlu yönde değişti. Gerçek dünyada matematiği uygulama şekillerini kavrayarak, günlük problemleri çözmede bu bilgiyi etkin bir şekilde kullanmaya başladılar. Bu süreç, matematik eğitiminin yalnızca teorik bilgilerle sınırlı kalmaması gerektiğinin altını çizdi.

Kaynaklar ve İncelemeler
Projedeki etkinlikleri incelemek için Matematiğin Renkli Dünyası sosyal medya hesabını buradan ziyaret edebilirsiniz.

Ayrıca, projemizin akademik makaleye nasıl dönüştüğünü görmek isteyenler için JIRTE dergisinin web sitesinde yer alan ilgili makaleye bu linkten ulaşabilirsiniz. Bu kaynaklar, okul dışı matematik eğitimi hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen herkes için değerli birer rehberdir.

Yazar hakkında

Yazar, İlköğretim Matematik Öğretmenliği bölümünden 2007 yılında mezun olduktan sonra 2011-2012 eğitim öğretim yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Ana Bilim Dalı Tezli Yüksek Lisansını tamamlamıştır. WEB TEKNOLOJİLERİNİN EV ÖDEVİ UYGULAMALARINDA KULLANIMININ ÖĞRENCİ VE ÖĞRETMEN YÖNÜYLE DEĞERLENDİRİLMESİ: 7. SINIF MATEMATİK DERSİ ÖRNEĞİ adlı yüksek lisans tezini tamamladıktan sonra Hacettepe Üniversitesi Fen ve Matematik Eğitimi Anabilim Dalında Doktora eğitimine devam etmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir