Uncategorized

Eğitimde Teknoloji Okumaları

Ülkemizde FATIH projesi ile eğitimde teknoloji entegrasyonu sağlanmaya çalışılmaktadır. Bu yüzden hem teorik hem de pratik anlamda son yıllarda yapılan teknoloji entegrasyon süreci, modelleri ve aşamaları önem kazanmaktadır.

Turkish Online Journal of Educational Technology akademik dergisi bu kapsamda uzmanlarca hakemlik sürecinden geçen çalışmaları her yıl düzenli olarak paylaşmaktadır. Böylece, Eğitim dünyasında hem sahadaki öğretmenelere hem de akademik çalışma yapan araştırmacılara yön verilmesi amaçlanmaktadır .

Bu paylaşımda son 4 yılın çalışmalarının analiz edildiği kısımlar verilmektedir. Incelemek için tıklayınız

Yazar hakkında

Yazar, İlköğretim Matematik Öğretmenliği bölümünden 2007 yılında mezun olduktan sonra 2011-2012 eğitim öğretim yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Ana Bilim Dalı Tezli Yüksek Lisansını tamamlamıştır. WEB TEKNOLOJİLERİNİN EV ÖDEVİ UYGULAMALARINDA KULLANIMININ ÖĞRENCİ VE ÖĞRETMEN YÖNÜYLE DEĞERLENDİRİLMESİ: 7. SINIF MATEMATİK DERSİ ÖRNEĞİ adlı yüksek lisans tezini tamamladıktan sonra Hacettepe Üniversitesi Fen ve Matematik Eğitimi Anabilim Dalında Doktora eğitimine devam etmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir