Uncategorized

Ondalık Gösterimi verilen sayılarda Çarpma nerede karşımıza çıkar?

Ondalık gösterimi verilen sayıların çarpımı günlük hayatta karşımıza sıkça gelmektedir. Bugün öğrencilerimin markette yaptıkları alışveriş görsellerini paylaşıyorum.

Etkinlikte marketten alınan bir ürünün birim fiyatını -alinan- ağırlık ile çarparak ödenecek tutar bulunmaktadır. Bu hesabı yapan tabi ki kasiyerin kullandığı yazılım…

Hesabı cep telefonu veya hesap makinesi ile kontrol eden öğrencilerim alış verişi daha nitelikli yapmalarının yanında matematiğin günlük hayatta kullandıkları bir alanı daha keşfetme imkânı yakalamışlardır.

Yazar hakkında

Yazar, İlköğretim Matematik Öğretmenliği bölümünden 2007 yılında mezun olduktan sonra 2011-2012 eğitim öğretim yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Ana Bilim Dalı Tezli Yüksek Lisansını tamamlamıştır. WEB TEKNOLOJİLERİNİN EV ÖDEVİ UYGULAMALARINDA KULLANIMININ ÖĞRENCİ VE ÖĞRETMEN YÖNÜYLE DEĞERLENDİRİLMESİ: 7. SINIF MATEMATİK DERSİ ÖRNEĞİ adlı yüksek lisans tezini tamamladıktan sonra Hacettepe Üniversitesi Fen ve Matematik Eğitimi Anabilim Dalında Doktora eğitimine devam etmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir