Öğretmen, Uncategorized

TÜBİTAK 4005: Teknoloji Odaklı Matematik Eğitimi

Uzaktan eğitim döneminde teknoloji odaklı eğitim yaklaşımını derinden hissediyoruz. Dinamik Geometri, Cebir, Programlama vb. yazılım araçlarının Matematik eğitimine entegre edildiği bu projede de tam da ihtiyaca yönelik bir bir adımın atıldığını söyleyebilirim.

Bu kapsamda alanında uzman eğitmenler ile birlikte proje sürecinde

  • Matematikte Teknoloji Destekli Etkinlik Tasarlama
  • Elektronik Kavram Haritaları
  • Ölçme ve Değerlendirme Sürecinde BİT kullanımı
  • Desmos, Geogebra, Scratch ve Mapple ile Etkinlik Tasarlama

eğitimleri ile farklı öğrenme deneyimleri yaşadık.

Bu süre zarfında proje sürecinde tanıştığım meslektaşlarımız ile EBA Stüsyolarını da ziyaret ederek uzun süredir ter döken ekip üyeleri ile görüştük.

Bizleri yerinde ziyaret eden TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan MANDAL ile projeler üzerine değerlendirmeler yaparak tanışma fırsatı yakaladık.

Proje yürütücüsü Prof. Dr. Şenol DOST hocam başta olmak üzere bu süreçte istifade ettiğimiz her eğitmen hocamıza teşekkür ederim.

Her şartta kendini güncelleyerek “en uygun öğrenme ortamını” oluşturmak isteyen yetenekli ve istekli meslektaşlarım ile bir başka projede görüşmek dileğiyle…

Yazar hakkında

Yazar, İlköğretim Matematik Öğretmenliği bölümünden 2007 yılında mezun olduktan sonra 2011-2012 eğitim öğretim yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Ana Bilim Dalı Tezli Yüksek Lisansını tamamlamıştır. WEB TEKNOLOJİLERİNİN EV ÖDEVİ UYGULAMALARINDA KULLANIMININ ÖĞRENCİ VE ÖĞRETMEN YÖNÜYLE DEĞERLENDİRİLMESİ: 7. SINIF MATEMATİK DERSİ ÖRNEĞİ adlı yüksek lisans tezini tamamladıktan sonra Hacettepe Üniversitesi Fen ve Matematik Eğitimi Anabilim Dalında Doktora eğitimine devam etmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir