5. SINIF, 6. SINIF, 7. SINIF, 8. SINIF, Ebeveyn, Öğretmen

ULUSLARARASI KANGURU MATEMATİK YARIŞMA EKİBİ

Kıymetli öğrencilerim,
“Kanguru Matematik Ekibi” grubumuza hoş geldiniz.

Öncelikle bu sınava herkesin giremediğini, soruların ULUSAL VE ULUSLARARASI anlamda MATEMATİK açısından üst düzey düşünebilen öğrencilere yönelik olduğunu söylemek isterim.

Değerlendirme. Sentez. Analiz. Uygulama. Kavrama. Bilgi.
  • Kanguru Matematik Derneği 1991 yılında Fransa’da kurulan bir matematik derneğidir. Her yıl katılımcı ülkelerin akademisyenleri ve matematik öğretmenleri tarafından yazılan mantık – muhakeme sorularından oluşan, günümüzde yeni nesil sorular olarak adlandırılan, matematiği günlük hayata entegre düşünen bir düşünce yapısıyla değerlendiren, her sene soru havuzundan seçilen sorulardan oluşan, her sene 1.sınıftan 12.sınafa kadar düzenlenen uluslararası bir matematik sınavı/yarışmasıdır. 
  • Günümüzde 90 ülkede gerçekleşen uluslararası yarışmaya 7 milyondan fazla öğrenci katılmaktadır. Öğrenciler katılım ve başarı sertifikası alarak, bunları e-okul sistemine kaydedebilmektedir. Derece kazanan öğrencilerimiz yurtdışı kamplarımıza katılarak (Almanya, Fransa, Polonya, Uzakdoğu…) orada ülkemizi temsilen yarışmalara katılmaktadır.

https://www.kanguru-tr.com/ web sayfasını sık sık ziyaret ederek yarışma ile ilgili hazırlıklar yapabilirsiniz.

Bu ve benzer etkinliklere katılarak hem dersleriniz hem de düşünme becerilerinizin nasıl geliştiğine şahit olacaksınız. Grubumuz hem ilkokul hem de ortaokul öğrencilerine yönelik olarak kullanılacaktır. Çünkü, bu ve benzer etkinliklerde sınıf seviyelerinden ziyade ÜST DÜZEY DÜŞÜNME BECERLERİNİZ önemlidir.

Sınav öncesinde https://www.altinnokta.com.tr/ adresinden kitaplar temin ederek çalışmalarınızı destekleyebilirsiniz.

https://www.matematikciler.com/kanguru-matematik-sinavi-sorulari/ adresinden her hafta bir deneme çözerek kendinizi geliştirebilirsiniz.

Yapamadığınız soruları grupta arkadaşlarınızla tartışabilirsiniz. Bu süreçte aktif olarak çözüm yapanlara sürpriz hediyelerim olacaktır.

Başarılar

Yazar hakkında

Yazar, İlköğretim Matematik Öğretmenliği bölümünden 2007 yılında mezun olduktan sonra 2011-2012 eğitim öğretim yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Ana Bilim Dalı Tezli Yüksek Lisansını tamamlamıştır. WEB TEKNOLOJİLERİNİN EV ÖDEVİ UYGULAMALARINDA KULLANIMININ ÖĞRENCİ VE ÖĞRETMEN YÖNÜYLE DEĞERLENDİRİLMESİ: 7. SINIF MATEMATİK DERSİ ÖRNEĞİ adlı yüksek lisans tezini tamamladıktan sonra Hacettepe Üniversitesi Fen ve Matematik Eğitimi Anabilim Dalında Doktora eğitimine devam etmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir