ETKİNLİK

Açıları Keşfediyorum: STEM Etkinliği

Merhaba Arkadaşlar!

Bugün sınıfımızı bir lazer laboratuvarına çeviriyoruz ve hepinizi bu heyecan verici maceraya davet ediyorum! Lazerler, aynalar ve biraz da matematik bilgisiyle dolu bu etkinlikte, üç hedefi vurmak için açıları ne kadar iyi ayarlayabileceğinizi göreceğiz.

Nasıl Yapacaksınız?

1.Giriş Yapın: Her biriniz aşağıdaki gösterilen kısımdan sisteme giriş yapınız. Grubunuzun kullanıcı adını belirleyiniz.

2. Lazerinizi Ayarlayın: Ekranda göreceğiniz lazeri, hedeflere ulaşacak şekilde aynalar yardımıyla yönlendiriniz. Her ayna, lazer ışınının yönünü değiştirecek!

3. Deneyin ve Öğrenin: Her denemenizde, ışığın nasıl yansıdığını ve açıların nasıl çalıştığını gözlemleyiniz. Olmazsa, farklı açılar deneyerek en iyi yolunu bulmaya çalışınız.

Neler Öğreneceksiniz?

  • Açıların temel özellikleri
  • Işık yansımaları ve nasıl yönlendirileceği
  • Problem çözme ve strateji geliştirme

Bu etkinlik, sizlere matematiği ve fiziksel dünyayı keşfetmenin eğlenceli yollarını sunacak. Belki de bir sonraki büyük bilim insanı siz olacaksınız!

Hazır mısınız? O zaman gözlüklerinizi takın ve lazerlerinizi ayarlayın. Macera başlıyor!

İyi eğlenceler ve başarılar dilerim!

Etkinliğe katılmak için tıklayınız.

Yazar hakkında

Yazar, İlköğretim Matematik Öğretmenliği bölümünden 2007 yılında mezun olduktan sonra 2011-2012 eğitim öğretim yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Ana Bilim Dalı Tezli Yüksek Lisansını tamamlamıştır. WEB TEKNOLOJİLERİNİN EV ÖDEVİ UYGULAMALARINDA KULLANIMININ ÖĞRENCİ VE ÖĞRETMEN YÖNÜYLE DEĞERLENDİRİLMESİ: 7. SINIF MATEMATİK DERSİ ÖRNEĞİ adlı yüksek lisans tezini tamamladıktan sonra Hacettepe Üniversitesi Fen ve Matematik Eğitimi Anabilim Dalında Doktora eğitimine devam etmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir