Uncategorized

TEKNOLOJİK MATEMATİKSEL MODELLEME İLKOKULDA (TM2İ)

Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde yürütücülüğünü Dr. İsmail KAYGISIZ’ın yaptığı ve Dr. Öğr. Üyesi İbrahim ÇETİN ve Mustafa ALTUNTAŞ’ın uzman olarak yer aldığı, “Teknolojik Matematiksel Modelleme İlkokulda (TM2İ) isimli proje, TÜBİTAK 4005 Yenilikçi Eğitim Uygulamaları Destekleme Programı kapsamında desteklenmeye hak kazanmıştır. Bu bağlamda, Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde, Türkiye’deki devlet ilkokullarında görev yapmakta olan sınıf öğretmenlerini projede yer almaya davet ediyoruz.

Projeye devlet okullarında görev yapmakta olan, 15 kadın ve 15 erkek olmak üzere 30 sınıf öğretmeni davet edilecektir. Proje 22-29 Ağustos 2022 tarihleri arasında Konya Safa Royal Hotel’de (shorturl.at/cdf26) düzenlenecek ve 8 gün sürecektir. Projenin bazı etkinlikleri (Kelebekler Vadisi, Konya Bilim Merkezi, Beyşehir Gölü) gibi dış mekanlarda gerçekleştirilecektir. Proje süresince Konya’da hava güneşli ve sıcaklığın gündüz 29 derece ve gece ise 15 derece olması beklenmektedir.

Proje süresince konaklama ve iaşe bedelleri TUBİTAK tarafından karşılanacak olup, diğer ulaşım giderleri katılımcılar tarafından karşılanacaktır. Ayrıca öğretmenlerden, proje öncesinde, proje süresince ve projenin yaygınlaştırma etkinliklerinde veri toplama araçlarıyla yapılacak calismalara katılmaları ve geri bildirimlerini proje ekibine iletmeleri beklenmektedir.

Detayları ve güncel bilgileri edinmek için lütfen projenin sosyal medya sayfasını (Instagram, Twitter ve Facebook: @tm2ione) ziyaret ediniz.

Projede yer almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz. Projede yer almaya hak kazanan öğretmenler proje ekibi tarafından belirlenecek, sosyal medya hesaplarında ilan edilecek ve bireysel olarak iletişime geçilecektir.  Projeye katılım konusunda form dolduran ve kesin katılım hakkı kazanan her katılımcı proje süresince ve sonrasında ki uygulamalara (okullarında proje süresince elde ettiği kazanımları uygulama) katılmayı taahhüt etmiş olacaktır.

Başvuru için tıklayınız.

Yazar hakkında

Yazar, İlköğretim Matematik Öğretmenliği bölümünden 2007 yılında mezun olduktan sonra 2011-2012 eğitim öğretim yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Ana Bilim Dalı Tezli Yüksek Lisansını tamamlamıştır. WEB TEKNOLOJİLERİNİN EV ÖDEVİ UYGULAMALARINDA KULLANIMININ ÖĞRENCİ VE ÖĞRETMEN YÖNÜYLE DEĞERLENDİRİLMESİ: 7. SINIF MATEMATİK DERSİ ÖRNEĞİ adlı yüksek lisans tezini tamamladıktan sonra Hacettepe Üniversitesi Fen ve Matematik Eğitimi Anabilim Dalında Doktora eğitimine devam etmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir