Uncategorized

Evrensel Dil: Matematik Sergisi

Konya Selçuklu Uluslararası İmam Hatip lisesi ve okulumuz Ulubatlı Hasan İHO öğrencileri tarafından hazırlanan matematik afişleri sergilendi.

Uzakdoğu, Ortadoğu, Afrika ve Asya gibi coğrafyalardan gelerek ülkemizde eğitim öğretime devam eden öğrencilerin hazırladığı afişler 2019 yılının Kasım ve Aralık ayında Uluslararası İmam Hatip lisesinde sergilendi. Sonrasında ise Ulubatlı Hasan İHO öğrencileri tarafından hazırlanan afişler Ocak ayında da kurumun sergi salonunda öğrenci, öğretmen ve velilere sunuldu.

Sergi ile öğrenciler Matematik dersinin her ülkede ortak bir dil olarak kullanıldığını, farklı ana dillere sahip bireylerin aynı zeminde buluşmalarını sağladığını daha somut kavramışlardır.

Buna ek olarak, bazı matematik sembol, işaret ve kavramlarının farklı dillerde nasıl kullanıldığını keşfetme fırsatı yakalamışlardır.

Sergi konusunda sürecin mimarı olarak Selçuklu Uluslararası İmam hatip lisesi matematik öğretmeni Ali KESKİN hocamıza ve öğrencilerine şükranlarımızı sunuyoruz.

İlgili afişleri görmek için tıklayınız.

Yazar hakkında

Yazar, İlköğretim Matematik Öğretmenliği bölümünden 2007 yılında mezun olduktan sonra 2011-2012 eğitim öğretim yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Ana Bilim Dalı Tezli Yüksek Lisansını tamamlamıştır. WEB TEKNOLOJİLERİNİN EV ÖDEVİ UYGULAMALARINDA KULLANIMININ ÖĞRENCİ VE ÖĞRETMEN YÖNÜYLE DEĞERLENDİRİLMESİ: 7. SINIF MATEMATİK DERSİ ÖRNEĞİ adlı yüksek lisans tezini tamamladıktan sonra Hacettepe Üniversitesi Fen ve Matematik Eğitimi Anabilim Dalında Doktora eğitimine devam etmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir