Uncategorized

FGMTEK Kongre Sonrası Yansımalar

12-14 Nisan tarihleri arasında Uluslararası Fen Girişimcilik Matematik Teknoloji Kongresi (FGMTEK) gerçekleştirildi.

Kongrede birbirinden güzel atölye ve sunumlar ile verimli bir süre geçirdiğimi belirtebilirim. Kongrede aldığım notlar ve görseller için buradan ulaşabilirisiniz.

Hacettepe Üniversitesi Matematik Egitimi Dr. Öğretim Üyesi Bahadır YILDIZ ile birlikte tasarladığımız çalışma ile öğrencilerin genel anlamda zorluk yaşadığı Cebirsel Ifadelerde işlemlere yönelik yapılan teknoloji entegrasyon sürecinin değerlendirmesini akademisyen ve eğitimcilerle paylaştık. Planla-Uygula-Degerlendir Modelini temel aldığımız bildirimize iliskin merak edenler buradan bilgi alabilir.

Kongreye dair program aracılığıyla ilgili çalışmaların kimler tarafından yapıldığını merak ediyorsanız tıklayınız.

Yazar hakkında

Yazar, İlköğretim Matematik Öğretmenliği bölümünden 2007 yılında mezun olduktan sonra 2011-2012 eğitim öğretim yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Ana Bilim Dalı Tezli Yüksek Lisansını tamamlamıştır. WEB TEKNOLOJİLERİNİN EV ÖDEVİ UYGULAMALARINDA KULLANIMININ ÖĞRENCİ VE ÖĞRETMEN YÖNÜYLE DEĞERLENDİRİLMESİ: 7. SINIF MATEMATİK DERSİ ÖRNEĞİ adlı yüksek lisans tezini tamamladıktan sonra Hacettepe Üniversitesi Fen ve Matematik Eğitimi Anabilim Dalında Doktora eğitimine devam etmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir