Uncategorized

TEŞEKKÜR: TZV OYUN 2019

Hafta sonu 24. Kez düzenlenen Türkiye Zeka Vakfı (TZV)’nın Oyun 2019 ödül töreninde yer aldık. Hafta içi oğlumuzun hasta olması nedeniyle üzüntümüz ve yorgunluğumuz aldığı ödül ile mutluluğa dönüştü. “Rabbim bütün yavrularımıza sağlıklı, başarılı ve mutlu ömürler nasip etsin.”

TZV 0YUN 2019

Anne, Baba ve Oğul olarak başvurduğumuz TZV Oyun 2019 sürecinde ilk günden beri heyecan dolu bir süreç yaşadık. Çeyrek ve Yarı final elemelerinden sonra final sınavına girmeye hak kazanan evimizin küçük üyesi oldu. Matematik Öğretmeni ebeveynler olarak finale kalamayışımız yarışmanın ne kadar “zorlu ve çetin” geçeceğinin göstergesiydi. Minikler, Çocuklar, Gençler, Yetişkinler ve Emektarlar olmak üzere 5 kategoride
MEB, TÜBİTAK ve ODTÜ’nün destekleri, Türk Hava Yolları, Türkiye İş Bankası ve Arçelik’in sponsorluğunda  toplam 30.000 TL değerinde ödül verilmekteydi.

YERELDEN ULUSAL SEVİYEYE: KONYA’DA EĞİTİM

Ulusal alanda kazanılan başarının ardında yerelde yapılan işlerin ve dökülen alın terinin olduğu aşikardır. Bu kapsamda Okul Öncesinde Karatay Fetihkent Anaokulu bünyesinde tanıştığı Akıl ve Zeka Oyunlarının Şehit Erol OLÇOK İlkokulu’nda devam ettiren bir öğrencinin serüveni vardı. Buna ek olarak Karatay ilçesinde düzenlenen Geleneksel Akıl ve Zeka Oyunlarının ilçe ve il genelinden ulusal bir başarıya dönüştüğünün göstergesidir.

Benzer etkinlik ve organizasyonların düzenlenmesini sağlayan Konya ve Karatay idari amirlerimize en başta şükranlarımızı sunuyoruz.

Sonrasında atölye ve etkinliklerle bizleri Akıl ve Zeka Oyunları tanıştıran Fetihkent Anaokulu Müdüresi Sevil Esmer KARACA ve ekibi, Necmettin ERBAKAN Üniversitesi’nden Dr. Öğr. Üyesi Bengü TÜRKOĞLU ve H. Şenol DOĞRU hocalarımıza teşekkür ediyoruz.

Şehit Erol OLÇOK İlkokulu sınıf öğretmeni Şevki ŞAFAK ve okul müdürü İbrahim ÇÜRÜK, Yusuf IŞIK ve Adem İRİŞ gönüllü hocalarımıza, maddi-manevi destek ve çalışmalarından ötürü şükranlarımızı sunuyoruz. Mesai kavramı olmadan çalışan ve öğrencilerin hem akademik hem de ahlaki gelişimine ortam hazırlayanlara ayrıca teşekkürlerimizi iletiyoruz.

TZV EKİBİ

Yıllardır Bilim ve Teknik dergisi aracılığıyla takip ettiğimiz Emrehan HALICI hocamız başta olmak üzere TZV ekibinin tüm üyelerine minnettar olduğumuzu belirtmek isteriz.

Ve hepsinden de değerli, minik yavrularımıza ve gençlerimize kattığı “umut” ve “heyecan” ile rahatsızlığına rağmen bizleri yalnız bırakmayan MEB Bakanı Sn. Ziya SELÇUK’a ailecek teşekkürlerimizi iletiyoruz.

İlerleyen yıllarda öğrencilerimizin hem ulusal hem de uluslar arası seviyede “kıymetli” başarılara imza atmasını diliyoruz.

Yazar hakkında

Yazar, İlköğretim Matematik Öğretmenliği bölümünden 2007 yılında mezun olduktan sonra 2011-2012 eğitim öğretim yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Ana Bilim Dalı Tezli Yüksek Lisansını tamamlamıştır. WEB TEKNOLOJİLERİNİN EV ÖDEVİ UYGULAMALARINDA KULLANIMININ ÖĞRENCİ VE ÖĞRETMEN YÖNÜYLE DEĞERLENDİRİLMESİ: 7. SINIF MATEMATİK DERSİ ÖRNEĞİ adlı yüksek lisans tezini tamamladıktan sonra Hacettepe Üniversitesi Fen ve Matematik Eğitimi Anabilim Dalında Doktora eğitimine devam etmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir