Uncategorized

Karatay Matematik Bilgi Yarışması (5. Sınıflar)

Öğrencilerimize “matematik sevgisi kazandırmak, matematik becerilerini takım çalışmasında kullanmalarını sağlamak” amacıyla Karatay ilçesinde 5. sınıflar arasında matematik bilgi yarışması düzenlendi.

7 tane çoktan seçmeli ve 3 açık uçlu sorulardan oluşan yarışmada 5 okulumuz 27 Mart 2019 tarihinde KARATAY TOKİ Anadolu Lisesi Salonunda finalde yarıştılar.

Sultan Alparslan İmam Hatip Ortaokulu, Yaşar Doğu Ortaokulu ve Karatay Ortaokulu 80’er puan alarak birinci oldular.

Emegi geçen danışman öğretmenlerimize, yarışma jürisinde yer alan; Hatice HOPLAR, Begüm KARAASLAN, Firdevs ÖZCAN, Aslı ÇALIŞKAN, Fidan ÇALIŞKAN hocalarımıza ve idarecilerimize teşekkürlerimizi sunarız.

Yazar hakkında

Yazar, İlköğretim Matematik Öğretmenliği bölümünden 2007 yılında mezun olduktan sonra 2011-2012 eğitim öğretim yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Ana Bilim Dalı Tezli Yüksek Lisansını tamamlamıştır. WEB TEKNOLOJİLERİNİN EV ÖDEVİ UYGULAMALARINDA KULLANIMININ ÖĞRENCİ VE ÖĞRETMEN YÖNÜYLE DEĞERLENDİRİLMESİ: 7. SINIF MATEMATİK DERSİ ÖRNEĞİ adlı yüksek lisans tezini tamamladıktan sonra Hacettepe Üniversitesi Fen ve Matematik Eğitimi Anabilim Dalında Doktora eğitimine devam etmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir